Rafał Konieczny, Komendant Miejskiego PSP w Zielonej Górze, i Jerzy Tutaj, Wiceprezes PTK

Wzmocnienie bezpieczeństwa i innowacyjność

Z ogromną satysfakcją informujemy, że Park Technologii Kosmicznych – Badań, Rozwoju i Innowacji nawiązał strategiczną współpracę z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, czego wyrazem jest podpisanie listu intencyjnego. Porozumienie zostało zawarte przez bryg. Rafała Koniecznego, Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze, oraz dr Jerzego Tutaja, Wiceprezesa PTK – B+R+I.

Celem umowy jest wzajemne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz przeciwdziałania zagrożeniom. Kluczowymi elementami współpracy są: implementacja zaawansowanego systemu przeciwpożarowego w obrębie Parku, organizacja regularnych ćwiczeń przeciwpożarowych na jego terenie – aby zapewnić personelowi PSP dokładną znajomość obiektu i umożliwić szybką reakcję w przypadku zagrożenia, a także aktywizacja systemu alarmującego, który ma na celu zapewnienie strażakom natychmiastowego dostępu do Parku w sytuacjach awaryjnych.

Ponadto, strony porozumienia wyraziły chęć do współpracy nad innowacyjnymi projektami, w tym wykorzystaniem dronów do gaszenia pożarów oraz monitorowania wałów przeciwpowodziowych. To krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa, otwierający nowe możliwości dla efektywniejszej ochrony obiektów oraz lepszego reagowania na zagrożenia naturalne.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony i mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z postępami tej ekscytującej współpracy!

Podobne wpisy