Wizity ambasadora Rwandy

Międzynarodowa Współpraca: Park Technologii Kosmicznych i Rwanda

27 marca 2024 r. Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze gościł ambasadora Rwandy w Polsce, prof. Anastase Shyaka, zwiastując nowy rozdział w współpracy naukowej i edukacyjnej między Lubuskim a Rwandą. Spotkanie to, podkreślone przez marszałka Marcina Jabłońskiego, uwydatnia wzajemne korzyści płynące z otwartości na międzynarodową współpracę i potencjał Rwandy jako bramy do Afryki Środkowej i Wschodniej.

Z entuzjazmem odnotowujemy zaangażowanie Uniwersytetu Zielonogórskiego w tę inicjatywę, która obejmuje wymianę studencką i współpracę badawczą z uczelnią Institut d’Enseignement Superie (INES Ruhengeri). Podpisane umowy między uczelniami zapowiadają rozwój innowacji i technologii, co jest kluczowym elementem naszej misji.

Wizyta ambasadora Shyaki stanowi podstawę do przyszłych projektów, które będą sprzyjać wzrostowi i rozwojowi zarówno polskich jak i rwandyjskich społeczności. W Parku Technologii Kosmicznych jesteśmy przekonani, że ta współpraca otworzy nowe możliwości dla obu stron, wzmacniając nasze zaangażowanie w budowanie lepszej przyszłości przez wiedzę i innowacyjność.

Więcej szczegółów wydarzenia można obejrzeć na stronie lubuskie.pl

Podobne wpisy