Park Technologii Kosmicznych ogłasza start projektu Architekci Innowacji!

19 czerwca 2024 roku, z inicjatywy Parku Technologii Kosmicznych, ruszył przełomowy projekt Architekci Innowacji. Celem tego ambitnego przedsięwzięcia jest identyfikacja i promowanie najbardziej innowacyjnych umysłów oraz inicjatyw z różnych sektorów – od firm komercyjnych, przez jednostki naukowe, organizacje pozarządowe, po instytucje publiczne.

Podczas inauguracji projektu wskazano pierwszą grupę wybitnych twórców i ich projekty, które już teraz zaznaczają swoją obecność na mapie innowacji. Projekt Architekci Innowacji nie tylko zwraca uwagę na istniejące innowacje, ale również promuje przyszłe współprace między tymi dynamikami.

Dzięki zaangażowaniu kilkunastu firm, uczelni wyższych oraz instytutów naukowych, projekt stawia pierwsze kroki w kierunku stworzenia silnej, innowacyjnej społeczności. Jako pierwszy cel, projekt skupia się na promowaniu idei innowacji i przedsiębiorczości na przykładach najlepszych praktyk w lubuskich przedsiębiorstwach oraz na uczelniach regionu.

Projekt otwiera swoje drzwi dla studentów i absolwentów, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w innowacjach i przedsiębiorczości. To wyjątkowa okazja do zdobycia unikalnego doświadczenia, nawiązania wartościowych kontaktów oraz wpływania na kształtowanie przyszłości innowacji.

Podobne wpisy