Współpraca na rzecz przyszłości: Park Technologii Kosmicznych i Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego

12 czerwca 2024 roku Park Technologii Kosmicznych – Badań, Rozwoju i Innowacji podpisał umowę współpracy z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego, otwierając nowy rozdział w rozwijaniu innowacji i edukacji na najwyższym poziomie. W spotkaniu uczestniczyli kluczowi przedstawiciele obu stron: wiceprezes Parku, dr Jerzy Tutaj oraz dziekan Wydziału, dr hab. Piotr Kułyk, prof. UZ.

Umowa zainaugurowała współpracę nad wspólnym projektem do programu Horyzont Europa, który skupi się na zarządzaniu przedsiębiorstwem przyszłości. Planowane są również działania edukacyjne, w tym prowadzenie wspólnych studiów podyplomowych i program wspierający doktorantów. Omówione działania zaoferują unikatową szansę na rozwój kompetencji w zakresie najnowszych technologii i trendów biznesowych. Ponadto, studenci Wydziału Ekonomii i Zarządzania będą mieli możliwość odbycia praktyk w Parku Technologii Kosmicznych, co pozwoli im na zdobycie praktycznego doświadczenia w dynamicznym środowisku technologicznym.

Podobne wpisy