Nagroda PTK Rzeczpospolita

Wyróżnienie dla PTK z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej dziennik „Rzeczpospolita” nagrodził samorządy za ich najważniejsze inwestycje. Wyróżnienie „Lider unijnych inwestycji 20-lecia” w kategorii „Kultura i edukacja” otrzymał Park Technologii Kosmicznych (PTK) w Zielonej Górze-Nowym Kisielinie, zainicjowany przez Województwo Lubuskie. Nagrodę podczas uroczystej gali w Warszawie odebrał Wojciech Olszewski, dyrektor Biura Projektów Własnych Urzędu Marszałkowskiego. Jednostka ta, wraz z Departamentem Rozwoju i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego (obecnie funkcjonującym jako Departament Gospodarki i Rozwoju), była współodpowiedzialna za wdrożenie projektu Parku Technologii Kosmicznych.

To już kolejne wyróżnienie dla Biura Projektów Własnych za wkład w prace nad utworzeniem PTK. 19 marca 2024 roku, podczas III Lubuskiego Festiwalu Innowacji, dyrektor Wojciech Olszewski oraz pracownicy biura, Grzegorz Grzywacz i Daniel Mazurkiewicz, odebrali nagrodę z rąk prof. Marka Banaszkiewicza, prezesa spółki Park Technologii Kosmicznych – Badań, Rozwoju i Innowacji.

Konkurs „Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w Unii Europejskiej” to forma uhonorowania samorządów, które przez dwie dekady obecności Polski w UE znacząco odmieniły swój region. Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” wyróżniła najbardziej innowacyjne i oddziałujące inwestycje w skali regionu i kraju, a Park Technologii Kosmicznych w Zielonej Górze-Nowym Kisielinie znalazł się w gronie laureatów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie lubuskie.pl

Podobne wpisy