Centrum dronowe inauguracja

Otwarcie Centrum Dronowego w Parku Technologii Kosmicznych

26 kwietnia 2024 roku, Park Technologii Kosmicznych wraz z partnerem Halo Bird oficjalnie otworzył Centrum Dronowe. Wydarzenie to zaznaczyło kolejny krok w rozwoju naszego Parku jako lidera innowacji i technologii w regionie. Uroczystość inauguracyjna przyciągnęła przedstawicieli różnych służb, w tym Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Straży Granicznej.

Program Wydarzenia

Dzień rozpoczął się od serii przemówień, w tym otwarcia dokonanego przez dra Jerzego Tutaja oraz Pana Kamila Plonę z Halo Bird. Po oficjalnym rozpoczęciu uczestnicy przeszli do intensywnego kursu wykorzystania nowoczesnych technologii dronowych, w tym termowizji w symulowanych scenariuszach operacyjnych. Program obejmował również prezentacje nowo otwartego ośrodka szkoleniowego oraz pokaz możliwości prototypowych dronów, który wyraźnie pokazał praktyczne zastosowania tej technologii w działaniach ratunkowych i wojskowych.

Nasze Plany na Przyszłość

Twórcy Centrum Dronowego planują kolejne inicjatywy, w tym uruchomienie Akademii Dronowej, pierwszego w Polsce poligonu dronowego oraz rozbudowanego ośrodka szkoleniowego. Te działania mają na celu nie tylko edukację i rozwój umiejętności, ale także wspieranie innowacyjnych pomysłów związanych z bezzałogowymi statkami powietrznymi.

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za obecność i zaangażowanie, które sprawiają, że nasze przedsięwzięcia mogą przechodzić w realne działania mające wpływ na przyszłość technologii w Polsce.

Zapraszamy na naszą stronę

Pełna oferta Centrum Dronowego, wraz z informacjami o nadchodzących kursach i wydarzeniach, zostanie niebawem opublikowana na naszej stronie internetowej. 

Więcej informacji już wkrótce!

Podobne wpisy